Ažurirane teme   ·    Nove poruke   ·    članovi   ·    Pravila foruma   ·    Traži   ·    RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum »    ZABAVA I RAZONODA » Knjige, tekstovi i zanimljive price » MISOLOVKA
MISOLOVKA
SEJLADatum: Četvrtak, 04.02.2010, 15:53 | Poruka broj: # 1

Poruka: 2
Status:

Farmer i njegova žena su se nakon obavljene kupovine vratili kući. Dok su otvarali svoje kese sa namirnicama, jedan miš ih je pažljivo posmatrao i mrmljao: "Hmmm... šta li su od hrane donijeli ovaj put?"
Ali, farmer je tog dana kupio – mišolovku! Miš se jako uspaničio. Jurnuo je u svoju rupu i uzviknuo sav izbezumljen: "Mišolovka je u kući... u kući je... mišolovka!!"

Zatim se je požalio kokoški i uzviknuo: "Tamo je mišolovka!" A kokoška je rekla: "Gospodine mišu! Ja sam jednako tužna ali to nema nikakve veze sa mnom."

Potom je miš otišao kod koze uzvikujući prethodno rečeno.
Koza je odgovorila ravnodušno: "Ja također suosjećam s tobom... ali ja ne mogu da ti pomognem. Osim toga, to nema nikakve veze sa mnom."

Miš je zatim otišao kod krave. Reakcija je bila ista: "Žao mi je... ali mišolovka nije uopšte pogubna za mene. Ja ne mogu biti uhvaćena u mišolovku, jer je mišolovka premala za mene."

Sav razočaran, miš je otrčao u šumu kod zmije. Gospođa zmija je rekla: "Hej ti... mišolovka te veličine ne ugrožava mene!"

Na kraju, miš se vratio u svoje odaje pomiren sa sudbinom, jer je shvatio da će sam morati da se suoči sa opasnošću.
Jedne noći, vlasnik kuće se probudio zbog zvuka od udarca njegove mišolovke, što je ukazivalo na to da se nešto ulovilo. Dok je provjeravao mišolovku, vidio je da je zmija otrovnica uhvaćena u njoj. Pošto joj je rep bio uklješten u opruzi mišolovke, zmija je postala bijesna i napala je vlasnikovu ženu.
Iako je muž uspio da ubije zmiju, nije uspio da na vrijeme zaštiti svoju ženu od ujeda. Žurno je odvezao svoju ženu u bolnicu.

Nekoliko dana kasnije, njegovu žena su pustili da ide kući, ali je ona još uvijek osjećala groznicu.
Zato je žena zamolila svoga muža da joj napravi kokošiju juhu, jer je vjerovala da će joj kokošija juha pomoći da joj se temperatura smanji. Bez ikakvih poteškoća, muž je zaklao kokoš i napravio od nje kokošiju juhu.
Nekoliko dana kasnije, njena bolest još nije bila izliječena. Tako joj je jedan prijatelj predložio da proba koziju džigericu. Muž je zaklao kozu bez ikakvog odugovlačenja. Ali avaj, šta bi! Žena se i dalje nije izliječila, na kraju je umrla.
Mnogo ljudi je došlo na njenu dženazu i izrazilo saučešće. Zbog ljubavi prema svojoj ženi, on nije imao srca da gleda kako svi ti ljudi dolaze, a da on nema čime da ih posluži. Stoga je zaklao svoju kravu i njeno meso skuhao za goste koji su dolazili u posjetu.

Iz daljine... miš je tužno posmatrao događaj.
Nekoliko dana kasnije, vidio je da mišolovke više nema.

Pouka iz priče: Jednog dana kad čuješ da je neko u nevolji i pomisliš da to nije tvoj problem... razmisli ponovo!
"

GRIMERDatum: Ponedjeljak, 06.01.2014, 21:33 | Poruka broj: # 2

Poruka: 104
Status:

Dobra
ivicab67Datum: Petak, 10.01.2014, 00:30 | Poruka broj: # 3

Poruka: 242
Status:

Vozi se Mujo u vozu, a nasuprot njega jedan mladic. U jednom trenutku mladic ga upita:
- "Koliko je sati?" Mujo izvadi iz džepa svoj sat, pogleda u njega, spremi ga i cuti. Nakon nekog vremena upita ga mladic: - "Zašto necete da mi kažete koliko je sati?"
Odgovara Mujo: - "Zato jer ako ti kažem, ti ceš meni reci hvala. Ja cu tebi reci nema na cemu. -Ti ceš tada mene upitati gde putujem, a ja cu tebi reci da idem u Tuzlu. -Ti ceš onda mene pitati koga imam u Tuzli, a ja cu tebi odgovoriti da tamo imam ženu i cerku. -Onda ceš ti mene pitati koliko godina ima moja cerka, a ja cu tebi odgovoriti da ima dvadeset. -Onda ceš ti mene pitati je li moja cerka lepa, a ja cu ti odgovoriti da takve lepotice malo gde možeš videti. -Onda ceš ti hteti da dodješ samnom u Tuzlu da je upoznaš, a ja cu te odvesti kuci. -Kada je vidiš ti ceš je odmah zaprositi, a ja cu te odmah morati poslati u pi*ku materinu, jer je*eš zeta koji nema ni sat.."

Added (09-01-2014, 22:30:08)
---------------------------------------------
Jednom davno živeo jedan mladić, zaljubio se, i upitao devojku:
- Da li želiš da se udaš za mene?
Devojka je odgovorila:
- Ne!
I tako je mladić živeo srećno do kraja života, išao je u ribolov, igrao košarku, gledao je fudbal, pio pivo i vraćao se kući kad god je poželeo.

bindDatum: Petak, 31.01.2014, 01:28 | Poruka broj: # 4

Poruka: 1512
Status:

Huso izumio novu, savremenu digitalnu mišolovku sa laserskim senzorima. Uveče je stavio na nju komad sira i spustio u podrum. Ujutru, kada se probudio, reče Fati da siđe u podrum i da vidi efekte njegovog izuma. Iz podruma Fata javlja:
mushokiDatum: Nedjelja, 08.06.2014, 21:20 | Poruka broj: # 5

Poruka: 75
Status:

cool
schumaxDatum: Četvrtak, 16.10.2014, 16:21 | Poruka broj: # 6

Poruka: 110
Status:

hm, sve mi se cini da nesto nedostaje..
klfinansijeDatum: Utorak, 04.01.2022, 21:23 | Poruka broj: # 7

Poruka: 497
Status:

To be continued?
Forum »    ZABAVA I RAZONODA » Knjige, tekstovi i zanimljive price » MISOLOVKA
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Top 30 Forumasa