Ažurirane teme   ·    Nove poruke   ·    članovi   ·    Pravila foruma   ·    Traži   ·    RSS
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum »    ZABAVA I RAZONODA » Knjige, tekstovi i zanimljive price » Otok
Otok
odmahDatum: Utorak, 08.10.2013, 23:11 | Poruka broj: # 1

Poruka: 10
Status:

Zamislite jedan otok u oceanu. Otok je potpuno neistražen, ne zna se ima li života na njemu. Vrijeme je kolonija i jedna ekspedicija dobije zadatak da istraži otok i provjeri postoji li mogućnost naseliti otok i izgraditi grad. Vođa ekspedicije šalje četiri broda s posadom da istraže otok svaki s jedne strane. Kreće prvi brod. Ubrzo kapetan broda javlja vođi ekspedicije da je nemoguće pristati na otok zbog visokih i velikih stijena. Vratili su se u bazu neobavljena posla. Kreće drugi brod. Uspjeli su se približiti otoku s te strane međutim nisu uspjeli pristati zbog močvarnog tla. Zaključili su kako nema šanse da tu izgrade naselje i vratili su se nazad u bazu. Zatim, ide treći brod. Pristali su na obalu otoka i uspjeli se iskrcati. Područje je bilo prekriveno velikom gustom šumom nalik džungli. Nije im se svidjelo što su vidjeli te su se i oni vratili u bazu zaključivši kako je vrlo teško naseliti takav otok. I na kraju, krenuo je i četvrti brod prema zadnjoj neistraženoj strani otoka. Čim su se približili otoku bili su oduševljeni jer ništa ljepše u životu nisu vidjeli. Dočekala ih je prekrasna oaza, pješčana plaža, raj na zemlji te su počeli planirati kako će tu graditi naselje.

I pitanje glasi: „Tko govori istinu?“ Svi, naravno. I onda se pitamo što je zapravo istina? Istina je u oku promatrača. Ovisi o našoj percepciji, kako mi doživljavamo stvarnost oko sebe. Svatko od nas ima svoju istinu, koju vidi, čuje i osjeća, međutim na drugoj strani ona nije takva. I upravo tu dolazi do problema jer mi pretpostavljamo da ono što mi vidimo i kako to vidimo, vide i drugi. A oni imaju svoju istinu. Zbog toga, većina odluka i zaključaka koje donosimo uglavnom su pogrešne jer ih uzimamo samo na temelju naših pretpostavki i onoga kako mi doživljavamo stvarnost koju vidimo, a zapravo nemamo cijelu sliku, potpune informacije i činjenice koje bi nam pomogle da donesemo ispravniju i bolju odluku.
Aca5712Datum: Subota, 14.12.2013, 20:29 | Poruka broj: # 2

Poruka: 18
Status:

LEPO
GRIMERDatum: Subota, 21.12.2013, 21:01 | Poruka broj: # 3

Poruka: 104
Status:

biggrin
simeDatum: Utorak, 04.02.2014, 20:15 | Poruka broj: # 4

Poruka: 100
Status:

Auuuu kakav tekst :))
kicaDatum: Petak, 14.03.2014, 22:09 | Poruka broj: # 5

Poruka: 29
Status:

Predivno
klfinansijeDatum: Srijeda, 09.02.2022, 21:04 | Poruka broj: # 6

Poruka: 497
Status:

Extra.
fernsinandDatum: Ponedjeljak, 24.07.2023, 11:26 | Poruka broj: # 7

Poruka: 148
Status:

super
Forum »    ZABAVA I RAZONODA » Knjige, tekstovi i zanimljive price » Otok
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
Top 30 Forumasa